سلام.

من امروز یک مطلب جدید برای کاربران همیشگی Yahoo گذاشتم که حتم دارم خوششون میاد.راستش Yahoo ... نمیگم تا خودتون برید بخونید.

برای خوندنش روی ادامه مطلب کلیک کنید.

نظر یادتون نره ها.

یاهو با راه‌اندازی پایگاه متون موسیقی (Lyrics) و توسعه‌ی بخش موسیقی آنلاین خود، درصدد جلب كاربران بیش‌تر است.

یاهو با افزودن فایل‌های موسیقی متن، بخش موسیقی آنلاین خود را توسعه می‌دهد و به جلب كاربرانی امیدوار است كه در جست وجوی منبع معتبری نسبت به سایت‌هایی هستند كه متن موسیقی‌های دارای كپی‌رایت را بدون اجازه صاحب آن منتشر می‌كنند.

با راه‌اندازی این سرویس رایگان، از سوی یاهو، بزرگ‌ترین پایگاه فایل‌های متن موسیقی دارای حق قانونی در اینترنت ایجاد می‌شود.

بر اساس این گزارش، سال‌هاست متن آهنگ‌ها در دیگر وب سایت‌ها موجود است اما اغلب آن‌ها با شكستن قانون بدون اجازه‌ی ناشران و نویسندگان آهنگ‌ها به این سایت‌ها ارسال شده‌اند و معتبر نبودن منبع ارسال آن‌ها احتمال نادرست بودن آن‌ها را افزایش داده، اما یاهو تحت توافق نامه لیسانس در این زمینه فعالیت كرده و صاحبان كپی رایت را در درآمدی كه از محل نمایش آگهی‌ها در كنار متون آهنگ كسب می‌كند، سهیم می‌كند.

پایگاه داده‌های یاهو، 400 هزار متن موسیقی از نه هزار هنرمند مختلف را گردآوری كرده و 100 ناشر موسیقی در توزیع آن‌ها با یاهو همكاری می‌كنند.

یاهو امیدوار است كه این سرویس جدید میزان ترافیك سرویس موسیقی‌اش را كه پیش از این نیز در اینترنت بسیار محبوب بوده، افزایش دهد.

بر اساس گزارش دیگری درباره‌ی یاهو، دادگاهی در چین یاهوی چینی را بر اساس شكواییه‌ای در مورد نقض كپی‌رایت كه توسط شركت‌های عضو IFIP - فدراسیون بین‌المللی صنعت فونوگرافیك - بر علیه این سایت تنظیم شده بود، محكوم كرده و آن را به پرداخت 27 هزار دلار به عنوان خسارت جریمه و به برداشتن لینك‌های غیر قانونی در سایت‌های دانلود رایگان مجبور كرد.

به گفته‌ی سخنگوی IFPI كه معرف منافع 1400 شركت از اعضای صنعت موسیقی در بیش از 70 كشور جهان است، این فدراسیون یاهوی چینی را متهم كرده بود كه آهنگ‌های دارای كپی رایت متعلق به اعضای IFPI را بدون اجازه برای دانلود عرضه كرده است.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 شهریور 1386    | توسط: سورنا    | طبقه بندی: موسیقی،     | نظرات()