سلام.

من امروز اولین پست موسیقیم رو فرستادم و امیدوارم که خوشتون بیاد.این پست درباره خواننده جوان مسلمان که بیشتر شعرهایی که خونده درباره حضرت محمد(ص) است.نه اشتباه نکنید این پست بیوگرافی نیست گفتم! که فقط درباره سامی یوسف هستش. ترجیه میدم دیگه چیزی نگم و بذارم شما دوستان عزیز خودتون برید بخونیدش.

برای خوندن این مطلب جالب روی ادامه مطلب کلیک کنید.

نظر یادتون نره ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

سامی یوسف، هنرمند مسلمان ایرانی‌الاصلی که این روزها نغمه‌هایش هواداران زیادی در جهان پیدا کرده، علاوه بر مسلمانان، غربی‌ها را هم به اعجاب آورده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب»، هفته‌نامه آمریکایی «Time» هم‌زمان با سفر «یوسف» جوان به آمریکا، گزارشی از جایگاه او به دست داده است: حدود پنج هزار عرب در سالن بزرگ، مشغول هلهله و فریاد زدن هستند. آنان به همراه دست زدن، فریاد می‌زنند، «سا ـ می! سا ـ می!» تا زمانی که چراغ خاموش می‌شود و «سامی یوسف» 26 ساله روی سن می‌آید. انگار «الویس پرسلی» وارد شده است، اما او مانند بقیه نمی‌خواند: «آرامش و درود بر تو ای پیامبر خدا»... .

عده‌ای این حرکات را نقض قوانین اسلامی می‌دانند و حتی برخی از طلاب علوم اسلامی، به طور کل موسیقی را ممنوع می‌دانند، اما به رغم این‌که یوسف، مسلمانی بسیار معتقد است، هنر و موسیقی را هم باور دارد. او می‌گوید: «اسلام برای مدرنیزه شدن و پیشرفت است که در این جهان نیز خوب و زیباست». یوسف پاسخ اسلام به موسیقی راک مسیحیان است. آهنگ‌های محبوب او که خود آنها را می‌سازد: با مفاهیم متفاوت از عشق به پیامبر اسلام، حضرت محمدصلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، تاریخ فلسطینی‌ها، عراقی‌ها و سودانی‌ها و زمانی به دردهایی می‌رسد که قلب مسلمانان را به رنج می‌آورد، او هوادارانش را به جدایی از افراط‌گرایی تشویق کرده و به آنان پیام، تحمل، شکیبایی و مهم‌تر از همه امید را می‌دهد.
او در برنامه‌هایش در سوریه و اردن و پس از آن تور خود در آمریکا ـ که هفته گذشته آغاز و از سوی سازمان بین‌المللی آزادی اسلامی در لوس‌آنجلس، دالاس، نیوجرسی، شیکاگو و دیترویت، سازماندهی شده ـ با شور تمام از بحران خاورمیانه خواند.

یوسف در کنسرتش گفت: «قلب، فکر و روح ما با برادران و خواهرانمان در فلسطین و لبنان است و این آهنگ را به همه رنجدیده‌های خاورمیانه تقدیم می‌کنم».

«همان‌گونه که خداوند در قرآن می‌گوید: پس از هر سختی، گشایشی هست و انشاءالله طلوع نزدیک خواهد بود و شب خواهد گذشت. ما نباید امید خود را از دست بدهیم».

با توجه به تمایل او به پرداختن به مسائل سیاسی که هیچ ستاره راک دیگری به آنها نمی‌پردازد، محبوبیت او در حال افزایش است.

در همه جای خاورمیانه با قرآن‌های کوچک، دفترچه‌های یادداشت و گل از او استقبال می‌کنند و حتی یک دندانپزشک اردنی نیز دندان‌های او را رایگان درست کرد. خانه او در قاهره است و هر روز پیام‌های بسیاری را در مورد علاقه مسلمانان به آهنگ‌هایش دریافت می‌کند.

یوسف به TIME می‌گوید: «ما دوره سختی را پشت سر می‌گذاریم. مسلمانان احساس قربانی شدن می‌کنند، اما من به جنگ تمدن‌ها بین مسلمانان و غیرمسلمانان معتقد نیستم. این جنگ بین بی‌تمدن‌هاست. ما به عده‌ای نیاز داریم که این خلأ را پر کنند، چراکه ما با هم نقاط اشتراک بسیاری داریم».

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 شهریور 1386    | توسط: سورنا    | طبقه بندی: موسیقی،     | نظرات()