سلام.

امروز یک چیز جدید براتون گذاشتم که حتم دارم حلشو می برید.تاریخچه سات بزرگ Yahoo .

برای خوندن این مطلب خیلی جالب روی ادامه مطلب کلیک کنید.

نظر هم اگر تونستید بدید.

Yahoo چیست ؟ و چه معنایی دارد ؟ كی و چگونه پدید آمده است ؟ اینها سوالاتی است كه به طور معمول برای كسانی كه اولین بار با اینتر نت سر و كار می یابند مطرح می شوند . حتی بسیاری از افرادی كه مدتها با اینتر نت كار نموده اند پاسخ برخی از سوالات مذكور را نمی دانند و Yahoo! را فقط بعنوان یك راهنمای موضوعی اینتر نت می شناسند.
Yahoo! بصورت یك فكر اولیه شروع شد و به سمت یك سرگرمی رشد كرد و نهایتا تبدیل به یك مشغله تمام وقت شد . موسسان Yahoo!یعنی دیوید فیلو ( David Filo ) و جری یانگ ( Jerry yang ) در آوریل 1994 زمانی كه انشجوی مقطع PHD مهندسی برق در دانشگاه استانفورد بودند ، كار خود را برای طراحی یك راهنمای اینتر نت آغاز كردند. این راهنما در ابتدا برای این طراحی شده بود كه این دو دانشجو بتوانند موضوعات مورد علاقه خود را در اینتر نت ردگیری كنند . ولی پس از مدت كوتاهی آنها متوجه شدند كه فهرستشان روز به روز بزرگتر می شود . از این رو به تدریج وقت بیشتری را صرف این فهرست كه هم اكنون نامش Yahoo! شده بود ،می كردند .
در طول بقیه ماههای سال 1994 این دو دانشجو ، Yahoo! را تبدیل به یك پایگاه اطلاعاتی نمودند كه نیاز هزاران نفر را در جامعه اینتر نت آن زمان برطرف میكرد . آنها نرم افزاری را گسترش دادند كه بطور موثری به منظور مكان یابی ، شناسایی و تنظیم اطلاعاتی كه در اینتر نت ذخیره شده بود برایشان كاربرد داشت .
نام Yahoo اختصار كلمات زیر است :
“ Yet Another Hierarchial Officious Oracle”
ولی “ فیلو “ و “ یانگ “ اصرار دارند كه این نام را برای این انتخاب كرده اند كه خود را یاغی ( Yahoo ) می دانسته اند . خود Yahoo در روزهای اولیه بر روی كامپیوتر یانگ بنام “ akebono” قرار داشت در حالیكه موتور جستجوی آن در كامپیوتر فیلو بنام “ konishiki” نصب شده بود . اسامی این كامپیوترها از نام كشتی گیران افسانه ای هاوایی گرفته شده است .
از این نقطه آغازین كوچك Yahoo به نحوی گسترش یافت كه در حال حاضر یكی از پر طرفدارترین و مطلوبترین مكانهای وب برای كشف و جستجوی اطلاعات در اینتر نت است ، بگونه ای كه این شبكه هم اكنون به 165میلیون نفر كاربر در سراسر جهان خدمات اطلاعاتی ، ارتباطی و تجارتی متنوع وگسترده ای ارائه می كند كه روز به روز نیز بر تعداد آن افزوده می گردد .
در حال حاضر شبكه جهانی شركت Yahoo از طریق 19 شبكه مستقر در نقاط مختلف جهان به 12 زبان گوناگون با كارمندانی كه تعدادشان به 4300 نفر می رسد مشغول به خدمت رسانی می باشد.

نوشته شده در تاریخ جمعه 23 شهریور 1386    | توسط: سورنا    | طبقه بندی: سرگرمی،     | نظرات()