یک پروژه موسیقی است که توسط اریک لوی آغاز شده و غالباً حاوی سرودهایی به زبانی خیالی نزدیک به زبان لاتین است. این موسیقی را میتوان در دسته نیو ایج (عصر نو ) در نظر گرفت با اینهمه ، موسیقی آنها ترکیبی از موسیقی کلاسیک، اپرا، سرودهای مقدس مسیحی و سبک های دیگر معاصر است.

این موسیقی همچنین در فیلم فرانسوی بازدید کنندگان (Les Visiteurs) و فیلمی که سیلوستر استالونه در آن بازی می کرد به نام (Driven) استفاده شده است. اریک لوی از کر انگلیسی برای ضبط آوازها استفاده می کند. آواز Ameno برای تبلیغات شرکت مخابرات استرالیا استفاده شده است. این باند تاکنون بیش از 10 میلیون نسخه از آلبوم هایش را به فروش رسانده است. در شوهای زنده ای که باند اجرا می کند، خوانندگان لباسهای قرون وسطایی و زرهی به تن می کنند.

اریک لوی، موسیقیدان، در سال 1955 در فرانسه متولد شد و در سال 1975 یک باند هارد راک را پایه گذاری کرد و بعدها برای فیلمهای زیادی آهنگسازی کرد. شهرت او بخاطر پایه گذاری پروژه موسیقی Era است.

اولین آلبوم Era به همین نام با دوازده قطعه در سال 1997 منتشر شد که بسیار معروف شد و تبدیل به پرفروش ترین آلبوم صادراتی کشور فرانسه با 6 میلیون نسخه شد. به دنبال آن آلبوم Era2 با 10 قطعه در سال 1999 منتشر شدو سپس آلبوم The Mass در سال 2003 با 10 قطعه که به موفقیت های زیادی در کشورهای اروپایی دست یافت. در سال 2005 مجموعه از بهترینهای ارا با 19 قطعه وارد بازار شد و سرانجام در 24 مارس امسال آلبوم Reborn با 10 قطعه موسیقی و تم ای شرقی - عربی منتشر شد.

این آلبومها اکثرا ترکیبی از موسیقی راک، عصر جدید به همراه مخلوطی از زبان شبه لاتین و سرودهای مسیحی است. اریک لوی در بیوگرافی سایت ارا می نویسد: به عنوان یک قانون، من از تقلید سبک های موسیقی که تاریخ و فرهنگ آنها را به وجود آورده است، دوری می کنم. من همواره دنبال احساسات قوی هستم، از آن نوع که همواره در فیلمهای حماسی می بینیم. در واقع من برای فیلمی موسیقی می سازم که هنوز ساخته نشده است! نگاهی به موسیقی نیو ایج (عصر نو)

موسیقی New Age ترکیبی از سبک های متنوع است که به هدف ایجاد احساسات مثبت و آرامش بخش ایجاد شده است. بعضی از این آثار و نه همه آنها مرتبط با باورهای عصر نوست که به معنویت می پردازد و به این باور است که نژاد کلیهٔ انسان‌ها یکی است و این خود انسان‌ها هستند که می‌توانند با اختیار خود از دیگران بهتر یا بدتر باشند. این سبک به شنونده الهام و آرامش می بخشد و اغلب توسط کسانی شنیده می شود که به فعالیتهایی چون یوگا و مدیتیشن می پردازند.

موسیقی عصر نو در دهه 1960 توسط آمریکاییها و اروپاییها برای خلق موسیقی در جهت بسط هوشیاری و آگاهی به وجود آمد. در اواخر دهه 70 موسیقی به سمت هدف تفکر و آرامش تولید می شد. در اوایل دهه 80 عبارت عصر نو توسط رادیو به مردم معرفی شد و سپس توسط کمپانی های ضبط موزیک به تعدادی از آثار تولید شده اطلاق شد.

موسیقی عصر نو غالباً بخاطر حسی که ایجاد می کند و نه توسط ابزارآلاتی که با آن تولید شده، تعریف می شود. می تواند الکترونیک یا آکوستیک یا ترکیبی از این دو باشد. هنرمندان این سبک می توانند شامل تک نوازها یا گروه های نوازندگی که از سازهای غربی مثل پیانو، گیتار آکوستیک یا فلوت، سازهای شرقی مثل سه تار، تمبور، طبل های کوچک یا سازهای الکترونیک، استفاده می کنند باشند و ترانه ها به هر زبانی در دنیا ممکن است اجرا شوند.

از هنرمندان مشهور این سبک نیز می توان: ژان میشل ژار، انیگما، انیا، یانی و کیتارو را نام برد. محبوبترین زمینه های مورد استفاده در این سبک، فضا و هستی، محیط و طبیعت، نیکی، هارمونی بین انسان و دنیا، رویای سفرهای ذهنی یا روحی و غیره است. نام آهنگها غالباً حالتی توصیفی دارد. مانند : راه مستقیمی به اوریون از کیتارو، یک نفس عمیق از برادلی جوزف و بسیاری قطعات دیگر.
 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 مرداد 1388    | توسط: سورنا    | طبقه بندی: بیوگرافی،     | نظرات()